Челсі - Арсенал: огляд матчу

Більшість футбольних фанатів і нейтральних уболівальників напередодні фіналу Ліги Європи виділяла в якості фаворита саме «Арсенал». Один тільки Унаї Емері чого вартий. Він, як ніхто інший, знає, як вигравати подібні поєдинки. Але одна справа стереотипи, нехай навіть підтверджені часом, а інша справа реальний передматчевий розклад. Адже якщо підійти до вибору фаворита з холодною головою, то явну перевагу, що у «Арсеналу», що у «Челсі» не було. Втрати Арсеналу гравців, які були відсутні на матчі, що в кількісному, що в якісному сенсі були більш значущі.
Перший тайм, на подив, пройшов мінорно і нічого істотного за перші 45 хвилин, що «Арсенал», що «Челсі» створити не змогли. При переході в атаку «Арсенал» розташовувався занадто високо, один з трьох центральних захисників опинявся в опорній зоні. За підсумком в клубі з цілковитим провалом флангів оборони «Арсеналу» для «Челсі» не було проблемою пройтися по прохідному двору поблизу штрафного. Саме тому Емілі і перебудувався на схему 4: 4: 2 по ходу гри.
Найчастіше атакуюча лінія грала без куражу і ризику. Вдарити з незручної позиції простіше, ніж постаратися видати щось більш значуще. За рахунку 4: 1 можна нескінченно нахвалювати переможців і критикувати тих, хто програв, але по факту, все, хто хотів проявити себе, це і зробили. Наприклад, Жиру, який забив своєму колишньому колективу заради демонстрації власної шляхетності. Цей момент доводить, що незважаючи на малу кількість інформаційного шуму навколо нього, він футболіст з характером.
Азар прощався з уболівальниками «синіх» на мажорній ноті. Після матчу він заявив: «Думаю, що це прощання, чого не можеш знати напевно. Прийшов час для нового виклику ». З цих слів можна зробити висновок, що ймовірність того, що вболівальники не побачать Азара в синій футболці становить 99%.
У другому таймі «Челсі» продемонстрували чудову гру. Жиру виглядав розгублено в першій половині гри, але в другій встиг компенсувати цей недолік. Канте завжди знаходився не на своєму місці. Відбирати м'яч у нього виходило, але розвивати атаки, граючи на полуфланге - це точно не його. Захисник «синіх» Луїз відзначився тим, що майже не включався в атаки. Гол Івобі був дуже красивим, і, мабуть, це було найкраще, що видав «Арсенал» в даній грі. Чех зіграв останній матч проти своєї ж команди, в структурі якої він, напевно, незабаром і виявиться.
Азар йде, Чех закінчує кар'єру, Сарі швидше за все зберігає собі роботу. До слова сказати, це його перший трофей ... За підсумком матчу напрошується висновок, що він вийшов особливим, швидше за все, не за змістом, а за драматургії наступних подій. На цьому наголошує важливу істину, що футбол - не просто 90-хвилинна гра, а щось більше.